Co to znaczy być podologiem

Co to znaczy być podologiem

Podologia to nauka o schorzeniach stóp i kostek, w tym chirurgii podologicznej.

Specjalizacja obejmuje zwykle diagnostykę, leczenie, diagnostykę i / lub rehabilitację schorzeń, urazów i wad stopy i kostki. synonim (y): podologia, chiropody, podiatrist.

Podiatrzy mają licencję American Board of Podiatric Medicine (ABPM) na wykonywanie operacji podologicznych. Nie posiadają uprawnień do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny ogólnej. Nie mają również licencji na wykonywanie operacji związanych z problemami układu mięśniowo-szkieletowego. Jednak niektórzy podiatrzy mogą wykonywać zabiegi w obu dziedzinach.

Podiatrzy muszą również mieć co najmniej dwa lata akredytowanego kształcenia podyplomowego i być zarejestrowani w American College of Podiatric Medicine. Muszą zdać państwowy egzamin licencyjny na podologię. Egzamin ten obejmuje wszystkie aspekty podologii, w tym diagnostykę, leczenie, profilaktykę, rehabilitację, a także opiekę nad pacjentem. Powinni również posiadać certyfikat z zakresu podologii wydany przez ABPM. Nie ma żadnych warunków wstępnych, aby zostać podologiem, a posiadanie certyfikatu może nie gwarantować pracy jako podiatra.

Podiatrzy muszą również odbyć roczny staż w podologii. Mogą wybrać program dwuletni lub czteroletni. Zwykle preferowany jest program czteroletni, ponieważ zazwyczaj podczas studiów będą mieli więcej obowiązków i większą swobodę w samodzielnej pracy.

Wielu podiatrów jest w stanie znaleźć pracę w pełnym wymiarze godzin w szpitalu, klinice lub przychodni. Kilku pracuje nawet jako chirurg ortopeda w szpitalu. Większość lekarzy woli ćwiczyć we własnych gabinetach. Niektórzy z nich wolą podróżować lub pracować w niepełnym wymiarze godzin.

Podiatrzy muszą przejść kontrolę przeszłości i testy narkotykowe.

Muszą również zdać egzamin certyfikacyjny i zdać egzamin państwowy, zanim będą mogli wykonywać zawody podologiczne. Są to tak zwane Egzaminy Certyfikacyjne Rady Podologii. Po uzyskaniu certyfikatu i licencji na wykonywanie zawodu, muszą zdać egzamin, zanim będą mogli wykonywać zawód podiatry w jakimkolwiek stanie.

Podiatrzy muszą przejść specjalne szkolenie w zakresie leczenia schorzeń stóp i kostek. Muszą umieć zdiagnozować schorzenia stóp i umieć je leczyć. Muszą także mieć doskonałe umiejętności w zakresie opieki nad pacjentem, w tym rozumienie i słuchanie pacjentów.

Jest wielu podiatrów praktykujących w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach. Niektórzy z nich praktykują nawet za granicą. W Stanach Zjednoczonych istnieje wiele akredytowanych szkół wyższych i uniwersytetów, które oferują stopnie z zakresu podologii. Wiele z tych szkół oferuje kursy online, aby pomóc potencjalnym podologom przygotować się do egzaminu licencyjnego.

Rozpoczynając karierę podologa, powinieneś upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt. Twoja klinika powinna posiadać odpowiedni sprzęt do badania stóp i kostek. Ponadto należy używać wysokiej jakości misek do spania i czystej pościeli. Będziesz potrzebował specjalnych peelingów i butów, jeśli będziesz dbać o stopy swoich pacjentów.

Warto też zainwestować w fotel podologiczny. Jest to bardzo ważne w każdej praktyce. Dobrej jakości krzesło pozwoli Twoim pacjentom wygodnie usiąść, wygodnie się położyć i uniemożliwić im poruszanie się podczas badania stóp i kostek.

Na początek powinieneś pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy, dopóki nie uzyskasz certyfikatu. Możesz uzyskać certyfikat po pewnym szkoleniu, a następnie pracować na pełny etat. Gdy będziesz w stanie zapewnić swoim pacjentom doskonałą opiekę, możesz zdecydować, czy chcesz przenieść się na stanowisko podiatry w pełnym wymiarze godzin.

Aby zostać podologiem, potrzeba około trzech lat, w zależności od specjalizacji. Kiedy zostaniesz certyfikowanym podologiem, będziesz musiał uzyskać tytuł magistra chirurgii podologicznej. Aby zostać lekarzem medycyny podiatrycznej, należy zaliczyć dodatkowe zajęcia i zdać egzamin, zanim będzie można ubiegać się o ten tytuł.

Kiedy zostaniesz lekarzem medycyny podologicznej, będziesz specjalizować się we wszystkich obszarach podologii, w tym pediatrii, medycynie sportowej, pielęgnacji stóp i kostek oraz mięśniowo-szkieletowych. Będziesz także specjalizował się w chirurgii i zostaniesz ekspertem w kwestiach kosmetycznych.

felicja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *