Zadbaj o zdrowie podczas wakacji

Zadbaj o zdrowie podczas wakacji

Walizki na urlop już spakowane? Sprawdź, czy masz wszystko: olejek do opalania z filtrem, kostium kąpielowy, ulubione książki, żeby nadrobić zaległości w czytaniu, kaski rowerowe na wycieczki dla całej rodziny i ładowarkę do telefonu. A czy pamiętasz o zabraniu apteczki z podstawowymi lekarstwami i środkami przeciwbólowymi dla całej rodziny?

Wszystkie lekarstwa na receptę i te bez recepty powinieneś mieć spakowane do apteczki, którą obowiązkowo zabierz ze sobą na urlop. Zawsze masz możliwość skonsultowania się z lekarzem w ostatniej chwili, jeśli nie wiesz co zabrać.

Apteczka na wyjazd

W podstawowej apteczce podróżnej dla całej rodziny powinny się znaleźć:

  • środki opatrunkowe, plastry, gaza

  • środki przeciw świądowi po oparzeniu i ugryzieniom owadów

  • środki przeciwbólowe

  • tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej

  • leki na ból gardła, kaszel, katar

  • środek odkażający

Jeśli w ostatniej chwili zorientowałeś się, że brakuje Ci lekarstw, które przyjmujesz na stałe Ty lub któryś z członków rodziny, na które receptę może wystawić Ci tylko medyk, zawsze możesz skorzystać z konsultacji z lekarzem online, dzięki której szybko i bez dodatkowych wizyt w ośrodku zdrowia załatwiasz szybko przed urlopem.

Podróż egzotyczna

W sytuacji, kiedy wybierasz się w dalszą, bardziej egzotyczną podróż, zawczasu zadbaj o wymagane szczepienia bądź inne wymagane środki ochrony zdrowia. Jeśli nie wiesz, czy w ogóle powinieneś mieć specjalne szczepienia lub inną ochronę, skonsultuj się z lekarzem online. Lekarz zrobi dokładną analizę kraju, do którego się wybierasz i w razie konieczności zadba o dodatkowe środki ochrony, odpowiednie szczepienia lub skierowanie do innej poradni.

A psik!

Urlop to czas przebywania na świeżym powietrzu i zazwyczaj wśród natury. Jeśli doskwiera Ci alergia na drzewa, rośliny, kwiaty czy pylące trawy, bądź nagle uczulisz się pod wpływem jedzenia lub nawet detergentu do prania, w którym została wyprana pościel w hotelu, zadbaj o to, żeby mieć lekarstwa na alergie lub przeciwświądowe.

Jeśli nie masz ze sobą swoich zwyczajowych leków, warto skorzystać z e-recepty online.

Daleko od miasta

Konsultacja online z lekarzem pozwoli Ci się cieszyć urlopem w sytuacji, kiedy będziesz musiał nagle skonsultować się ze specjalistą. Jeśli jesteś na wakacjach w miejscu oddalonym od cywilizacji, gdzie do Twojego lekarza rodzinnego i przychodni masz daleko i nie wiesz gdzie bez problemu udać się do medyka (bez kolejek), to konsultacja online przychodzi z pomocą.

felicja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *