Kurzajki na stopach u dorosłych – co musisz o nich wiedzieć?

Kurzajki na stopach u dorosłych – co musisz o nich wiedzieć?

Kurzajki na stopach pojawiają się zazwyczaj u młodzieży, ale są również utrapieniem dla dorosłych. Można zakazić się nimi na basenie, a możliwe jest także ich pojawienie się w wyniku atopowego zapalenia skóry. Obniżona odporność organizmu również sprzyja pojawieniu się kurzajek. Specyfika kurzajek to łatwe rozprzestrzenienie się, szczególnie w miejscach, gdzie bywa dużo ludzi. Baseny, sale gimnastyczne, publiczne toalety, prysznice i szatnie. Wirus odpowiedzialny za pojawienie się kurzajek lubi podwyższoną temperaturę i wilgoć. Kurzajką można się także zakazić samemu, łatwo przenosi się z jednego miejsca na ciele w drugie.

Kurzajka – brodawka wirusowa

Fachowo kurzajkę określa się jako brodawkę wirusową. Jej przyczyną jest wirus HPV. To on odpowiada za namnażanie się komórek powodujących występowanie brodawek.  W naturze występuje wiele odmian tego wirusa, ale tylko niektóre prowadzą do powstawania kurzajek na stopach ludzkich.

Jak rozwiązać problem z kurzajkami na stopach?

U co drugiej osoby z kurzajkami problem ustępuje samoistnie po roku czy dwóch, jednak przez cały ten czas zarażają one wirusem i muszą się one liczyć z dyskomfortem jaki mogą  one powodować. Z kurzajkami należy więc walczyć. Można to robić domowymi sposobami albo specjalistycznymi preparatami takimi jak np. Brodacid.

Leczenie kurzajek w domu

W aptece bez recepty można kupić preparaty działające zmiękczająco na naskórek, które zawierają kwas mlekowy i salicylowy. W wyniku ich działania złuszcza się i z czasem kurzajki się wykruszają. Taka kuracja powinna trwać minimum kilka tygodni.

Tradycyjne metody do walki z kurzajkami zalecane przed medycynę ludową to wyciąg z czosnku i aplikowanie na brodawki soku mlecznego, pochodzącego z glistnika. Jeżeli leczenie domowymi sposobami nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, należy sięgnąć po preparat specjalistyczny.

Leczenie specjalistyczne skutecznie usuwa kurzajki na stopach

Wśród preparatów na kurzajki furorę robi Brodacid, który uważany jest przez specjalistów za skuteczny środek do pokonania problemu z kurzajkami. W swoim składzie zawiera kwas mlekowy oraz salicylowy. Systematyczne stosowanie tego preparatu prowadzi do uporania się z brodawkami wirusowymi na stopach oraz w innych miejscach na ciele. Z powodzeniem preparat ten można stosować w warunkach domowych. Należy tylko dokładnie zapoznać się z ulotką załączoną do leku.

 

felicja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *